Akadálymentes verzió
Péntek, 2025-07-25, 11:48 AM
Cégkatalógus
Üdvözöllek Vendég | RSS
Honlap-menü
A fejezet kategóriái
Autó [2]
Építőipar [12]
Szolgáltatás [7]
Egészségügy [2]
Szállás / Apartman [0]
Körkérdésünk
Értékeld honlapomat
Összes válasz: 681
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

0:50 AM
Bontott szeletelt tégla rendelés téglaburkolat kialakításához

Szeletelt tégla falburkolathozTéglagyártás fázisai és kialakulása Magyarországon.

A szóban forgó tégla nem a mai modern B32-es építőelem, hanem a cégünk által felhasznált műemléktégla. A régi kor téglájának volt egy kezdetleges változata amit vályogból, vetéssel készítettek és alapanyagából eredően vályogtéglának hívták. Ezt csak megformázták, kitették a napra száradni aminek hatására megkeményedett, majd pedig beépítették. Ezzel azonban volt egy kis gond: a vályogtégla nedvesség hatására elveszítette szilárdságát. Ezt a problémát hivatott kiküszöbölni az égetés. Az égetett tégla alapanyagát nagyobb odafigyeléssel kellett megválogatni és elkészítése több szakaszból állt. Az első szakaszban kétszer őrölték a malmok az anyagot. Először egy durva őrlés majd pedig egy finom őrlés. Mikor megfelelő szemcseméretű volt az anyag, azt megnedvesítették és egy csigaprésen át egy futószalagra nyomták.

Tégla előállítása

Ezt nagyjából úgy kell elképzelni mint egy mai húsdarálót, csak ipari méretek között. Ez után következett a darabolás. Ahogy haladt a nyers anyag a szalagon, egy gép tégla méretűre vágta a hosszú agyagcsíkot. Ötödik lépés, a tégla szárítása történik. A végső lépés pedig az égetés. A görgősoron haladó, már tégla alakú nyersanyagot egy úgynevezett alagútkemencébe vezetik. Az alagútkemence egy gázlánggal fűtött egység. Ez után következett a csomagolás, ahol bálázták majd megkapta a végleges formáját a szállításra kész “csomag”. Mára ez a fajta tégla teljesen megszűnt létezni, és helyette belső üreges szerkezetű téglákat készítenek amit vázkerámiának nevezünk. Ezek a modern falazó elemek a légkamráknak köszönhetően sokkal jobban szigetelnek, illetve adott térfogaton kevesebb anyag került felhasználásra, így súlya is kisebb. A lassú szárítás, kézzel gyúrás és alacsonyabb hőfokú, lassabb égetés eredménye hogy a ma műemlék téglának vagy antik téglának nevezett tégla, sokkal időtállóbb mint a modern kor téglája amit minimális száradás után magas hőfokon, hirtelen égetnek.

Bontott szeletelt tégla készítése

Az itthon korábban legyártott már kisméretű és nagyméretűnek nevezett téglákból épült csarnokok, gyárak, családi házak és épületek, amik szolgálták az évek alatt mára már bontásra kerülnek. A bontásból származó téglákat újrahasznosítás céljából cégünk egy speciális módszerrel és berendezéssel feldarabolja. Így keletkeznek a külső úgynevezett antik és rusztikus szeletelt téglák és a belső téglaszeletekből az egyenletesebb felülettel rendelkező már téglaburkolatnak használt darabok.

Miért drágább a szélső/külső szelet mint a belső/két oldalt vágott?

A külső szelet a tégla legértékesebb része, hiszen egy tégla 2 szélső szeletet ad, míg belsőből többet is, így érthető, hogy értékesebb. A másik dolog ami miatt magasabb az ára az a kereslet. A vásárlók nagy többsége szélső szeletet keres. Ennek oka abban keresendő, hogy aki szereti a nyers hatást, a rusztikus felületeket, a természetközeli hatást és mindezt tégla formájában képzeli el, az természetesen a szabálytalan szélső szeletet fogja megvenni.

Lehet színezni a téglát?

Lehet! nem túl gyakori de volt már rá példa! Egy sokak által ismert étterem, a PadThai is rendszeres vásárlónk és ők mindig hófehér felületet varázsolnak a téglából. Amit érdemes Kisméretűt vagy nagyméretűt vegyek? Igazából nincs jelentősége! Amelyik a szimpatikus. Talán az egyetlen szempont amit fel tudunk hozni az a történelem. Aki egy kicsit is szentimentális az a nagyméretűt választja hiszen annak a története régebbre nyúlik vissza. Egészen különös érzés tud lenni amikor belegondolunk a falunkat borító tégla történelmébe! Az egyik kedvenc sztorink a Győri vár téglája.

Az 1800-as években a győri várkapitány új bástyát építtetett téglából. Majd amikor már nem használták azt, a környékbeli lakosok széthordták és megépítették Győr belvárosának számos lakását, amit mostanság felújítottak így a tégla hozzánk került feldolgozásra. Aki ebből az “alomból” vett az a történelem egy darabkáját őrizte meg otthonában, hiszen azon a téglán 200 éve még lehet hogy harcoltak majd egy Győri művész alkotott rajta, most pedig az Ő otthonát díszíti. Talán emiatt érdekesebb a nagyméretű tégla. Szükséges dolog az impregnálás? Nagyon is fontos! Kültéren az impregnálás megvédi a mohásodástól, szürküléstől a burkolatot és időtállóbbá teszi a faggyal szemben, emellett pedig kiemeli a téglaburkolat színét!

Gondoljunk csak bele.. nem azért veszünk meg egy szép vörös prémium burkolatot vagy egy őszi szélsőt hogy aztán zöldes szürkén éktelenkedjen! A beltéri impregnálás pedig a takarítást könnyíti meg. A tégla természetéből adódóan lövi a port. Ha nekidőlünk, a ruhánk poros lesz. Ezt senki nem szereti! Ellenben ha impregnáljuk nem lesz poros és még tisztítani is lehet, szóval egy konyhában is tökéletesen alkalmazható. Kezelhetem lenolajjal? NEM! NEM! NEM! Soha semmi esetben!

Elhihetik, ha működne, nagy mennyiségben forgalmaznánk lenolajat, de nem tesszük, nem véletlenül. Elszineződik a tégla és csúnya lesz a végeredmény. Gyakorlatilag szedhetjük le és dobhatjuk ki az egészet. Lehet diszperzittel fehéríteni a kész felületet? Lehetni lehet, és többen szokták, de nem ajánljuk! A miértje nagyon egyszerű. A téglában lévő salétrom kicsapódik és foltokban sárgás lesz a diszperzites tégla. Nem túl kellemes látvány amikor a kész fal besárgul!

Használhatok-e téglát ha modern stílusú belsőt szeretnék?

Milyen építészei stílusokban használható a tégla? Erre csak úgy válaszolhatnánk ha közben azt az érzést keltenénk, hogy nagyon hazabeszélünk.

Inkább idéznénk egy beszélgetést egy ismert hazai lakberendezővel akinek mi is feltettük ezt a kérdést! Nemes egyszerűséggel annyit válaszolt, hogy: A tégla egy kortalan alapanyag. Egyszóval bármilyen stílust is él a világ ott elfér a tégla. Ahogy ennek hatására mi is elkezdtünk ezen gondolatmenet szerint fejleszteni beigazolódott a dolog. Rendszeres megrendelőink a hazai pincészetek akik borospincékben használják a téglát, van aki a balatoni cottage hangulatú házikójához viszi a burkolatot, van aki a minimál stílusú házába építi be szürkére vagy fehérre lekezelve, egyesek a vintage hangulatot kedvelik és van belsőépítész aki irodaházakba viszi.

Ebből arra következtetünk, hogy valóban kortalan és bármelyik stílusban elfér, csak tudni kell hogy hogyan használjuk! Amennyiben mégis ki kellene emelnünk stílust akkor az a vintage stílus lenne, a LOFT és az ipari indusztriális stílus. Aki ezeket kedveli az örömét fogja lelni a téglaburkolatban. Felrakhatom-e magamnak vagy mindenképp hívjak burkolót? Erre maguk a vásárlók adták meg a választ! Nagyon sokan vásárláskor felteszik azt a kérdést, hogy feltehetik-e maguknak, vagy hogy amúgy milyen fugát használjanak, esetleg milyen sortávolságot alkalmazzanak? Ez kifejezetten megugrott a COVID időszak elején amikor rengetegen otthon voltak, és volt idő csinosítgatni a házat.

A sok kérdés apropójaként gyártottunk is pár videót ahol mi magunk, laikusok raktuk fel a burkolatot! Sokkal nehezebbnek gondoltunk, de kiderült hogy nem lehetetlen. Nem kellenek hozzá milliós eszközök meg eszméletlen tudás. Sok eszközt otthoni tárgyakkal helyettesítettünk és józan paraszti ésszel megoldható a munka. Természetesen ha már állványozni kell akkor meg vagyunk lőve, de pár négyzetméterig megoldható a burkolat ragasztás. Ellenben ott az érme másik oldala hogy kiváló szakembereink vannak akik gyorsan és gyönyörűen dolgoznak hiszen évek óta kiviteleznek nekünk és tudják a tégla burkolás csínyját-bínyját!

Sok vásárlónk hívott hogy a kőműves így mondta meg úgy mondta és majd ő így vagy úgy csinálja amiről már rögtön a telefonban le kellett hogy beszéljük a vásárlót mert a tégla burkolást nem minden kőműves vagy burkoló tudja jól megcsinálni. A harmadik része a dolognak az pedig hogy nem mindenkinek van ideje vagy energiája erer vagy fél hogy elrontja és megfizeti a szakembereket. Akármennyire is büszkék vagyunk azokra akik maguk csinálják, mi mégis azt javasolnánk hogy szakember segítségét vegyék igénybe!

ELÉRHETŐSÉG

Címünk: H-2143 Kistarcsa, Raktár körút 5.

Mobil: +36 70 613 3003

E-mail: info@brickvintage.hu

NYITVATARTÁS

Hétfő – Péntek 8:00 – 16:30

Szombat: Zárva

Vasárnap: Zárva

Kategória: Építőipar | Megtekintések száma: 64 | Hozzáadta:: Holi | Címkék (kulcsszavak): szeletelt tégla, rusztikus tégla, falburkolat | Helyezés: 4.0/1
Összes hozzászólás: 0
avatar
Belépés
Keresés
Naptár
«  December 2020  »
H K Sze Cs P Szo V
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Ingyenes honlap létrehozása
  • uCoz közösségi fórum
  • Ingyenes online játékok
  • Oktatóvideók
  • A legjobb uCoz-os weboldalak
  • Copyright MyCorp © 2025uCoz